26 juni 2023
Hermitage Amsterdam heeft vanaf 1 september een nieuwe naam: H’ART Museum. Het museum aan de Amstel gaat nauw samenwerken met het British Museum (Londen), Centre Pompidou (Parijs) en het Smithsonian American Art Museum (Washington), waardoor wereldberoemde kunstcollecties naar Amsterdam komen.
Directeur Annabelle Birnie noemt de samenwerking ‘een spannende nieuwe stap’. “We bouwen voort op onze ervaring binnen het internationale veld en slaan onze vleugels uit. We komen met een programmering die meerstemmig en actueel is. Van grote kunsttentoonstellingen tot intieme presentaties.”
Tot vorig jaar was de Hermitage een dependance van de Hermitage in Sint-Petersburg. Na de Russische inval in Oekraïne besloot het bestuur in maart 2022 de banden met dat museum te verbreken. Het raakte daardoor een groot deel van de collectie kwijt.
Kandinsky
De eerste grote tentoonstelling van H’ART Museum is de Kandinsky–tentoonstelling in samenwerking met Centre Pompidou, medio 2024. Van het British Museum komt in 2026 de tentoonstelling ‘Feminine Power’. Op dit moment is er al werk uit de collectie van het Smithsonian American Art Museum te zien: de video-installatie Clubbing (2012) van Martine Gutierrez (1989).
In 2025 wordt het 750-jarig bestaan van Amsterdam gevierd met een grote tentoonstelling in samenwerking met The Leiden Collection. Een van ‘s werelds belangrijkste particuliere collecties zeventiende-eeuwse Nederlandse kunst, met een groot aantal Rembrandts, komt dan naar de hoofdstad.
Bron: Hermitage Amsterdam
