De tentoonstelling Cannabis Japonica: Shinto & the Spirit of 麻 laat zien hoe nauw hennep is verweven met de traditionele Japanse cultuur.

In shinto, een belangrijke Japanse traditionele levenswijze, wordt aan de hennepplant een zuiverende functie toegekend. Veel voorwerpen in shintoheiligdommen worden om die reden gemaakt van hennepvezels, zoals de shimenawa, een dik gevlochten touw dat de ingang van een shintoheiligdom markeert.

In de tentoonstelling in hartje Amsterdam waan je je in een waar shintoheiligdom. Groet hier in alle rust de kami (vitale energiëen in de natuur en alles om ons heen), bewonder unieke Japanse stukken uit de museumcollectie, zoals een antieke Japanse atlas en een samoeraipop uit de 19e eeuw, en vergeet niet je wens uit te brengen op de ema van henneppapier.

Beeld: © Floris Leeuwenberg

Shintomeester. © Floris Leeuwenberg.
Samuraipop, 19e eeuw. Collectie Hash Marihuana & Hemp Museum. © Floris_Leeuwenberg.