Heine Noordstra zoekt met zijn etsen, (max. 5 drukken) en een enkele kartonsnede, vaak opnieuw naar relatiepatronen naar architectuur, landschap en omgeving, soms in hun historische context. Gevoelens transformeren en harmoniseren naar monumentale beeldstructuur. Het gaat in zijn werk om het spirituele en de zintuigelijke beleving. De niet direct zichtbare werkelijkheid weergeven in verstilde harmonieën. Zijn werk beweegt zich tussen abstract/expressionisme en constructivisme. De natuur om ons heen, de grote landschappen en immateriële waarden zoals licht, stilte, leegte, in een mystieke sfeer, zijn in hun monumentale grootheid bronnen van inspiratie. het gaat om universele gevoelselementen vertaald in lijnen en vlakken, in een verlangen naar compositie en schoonheid.
Naast haar werk als kunstenaar, waarin zij vormen maakt met klei en papier, is Alie Pilot in 2017 begonnen met keramiek. Het is de klei die haar inspireert, het aardse, het natuurlijke materiaal. Van het draaien van gebruiksgoed tot het vormen met je handen van objecten.
Het intuïtieve werken, het letterlijk groeien van een object onder je handen is voor haar het werken met klei. Naast het vormgeven, zijn ook het bakproces en het glazuren, de keus om van elk werkstuk weer iets anders te maken uitdagingen die ze graag aan gaat.