Op zaterdag 1 april om 13.30 uur opent het museum De Tien Malen haar deuren met een tijdelijke expositie ‘Hooggeëerd publiek…komt dat zien, komt dat zien”
‘Honderd jaar circusspeelgoed’

De expositie laat door middel van speelgoed de vele facetten van het circusleven zien en welke invloed het circus op de ontwikkeling van het circusspeelgoed heeft.

Arie Oudenes, die ook de laatste kerst expositie heeft gedaan, heeft naast zijn vele kerstgroepen een zeer grote verzameling van circus-speelgoed. Een gedeelte daarvan wordt dit jaar geëxposeerd in de tijdelijke expositie.

Een circus is een rondreizend theater, dat in steden en dorpen zijn tenten opslaat.
Het is een klein dorp met wagens waar de artiesten en de dieren wonen, wilde dieren zoals leeuwen, tijgers, zeeleeuwen en olifanten zijn vanaf september 2014 verboden.
Het middelpunt van het circusdorp is de grote tent of het theater waar het circus speelt.
Tijdens de voorstelling gebeuren er dingen die in het dagelijks leven voor onmogelijk worden gehouden. Het publiek zit op tribunes (het gradin) rond de ronde piste. Daar komt het woord circus ook vandaan, want dat is het Latijnse woord voor cirkel.

Nog meer informatie over het circus verkrijgt u tijdens een bezoek aan het Museum.

Er wordt aandacht besteed middels hand-out voor de tijdelijke expositie en daarnaast video en flyer met achtergrond informatie over geschiedenis van het circus in binnen- en buitenland.

Voor kinderen is er onder andere een circus-speurtocht in het museum!

Historisch Museum De Tien Malen; Van prehistorie tot de jaren vijftig
Altijd al willen zien en beleven hoe de bewoners van Putten woonden en leefden door de eeuwen heen?

Van steentijd tot de jaren vijftig
Het museum huisvest een grote collectie archeologische vondsten uit de oertijd zoals vuurstenen klingen, mesjes, schrappers en stenen bijlen. De geschiedenis van het dorp komt hier tot leven met landkaarten, foto’s, tekeningen en op schaal gemaakte kijkkasten van bijvoorbeeld een boerderij en grafheuvel.
Een grote verzameling ambachtelijke en agrarische gereedschappen en werktuigen maken het plaatje compleet. Hoe leefde de Putter, in een tijd zonder stromend water en elektriciteit?
Beleef het huishoudelijke werk in de ‘goot’ (keuken), het wonen op de heerd (huiskamer) en het repareren in de boerenwerkplaats. En leer daarbij ook alles over brinken, woeste gronden, maalschappen en nog veel meer.

Breng dan een bezoek aan Historisch Museum De Tien Malen, op het fraaie Landgoed Schovenhorst.