Vanaf zondag 31 augustus 2025, vanaf 14 uur, is de plek waar de beroemde landschapschilder Barend Cornelis Koekkoek jarenlang woonde en werkte, het B.C. Koekkoek-Huis in Kleef, weer geopend voor bezoekers. Tweeënhalf jaar lang heeft de Nordrhein-Westfalen-Stiftung Naturschutz, Heimat- und Kulturpflege – eigenaar sinds 1997 – het museum laten renoveren.
Het monumentale paleis is nu optimaal voorbereid op de toekomst. De kern van het werk was het verwijderen van barrières. Een nieuwe lift en nieuwe sanitaire voorzieningen zorgen ervoor dat mensen met en zonder handicap kunnen genieten van het gebouw en de kunst die er wordt tentoongesteld. Daarnaast werden het alarm- en brandbeveiligingssysteem en de keuken gemoderniseerd. Een ruime museumwinkel heeft er ook zijn intrek genomen. Vers geschilderde houten lambriseringen en muren laten het interieur van het gebouw werkelijk stralen.
Wanneer de deuren van het huis voor het eerst weer opengaan, zullen ook de nieuwste aanwinsten van de collectie in het oog springen. In de afgelopen twee jaar heeft het museumteam nog meer belangrijke kunstwerken van de landschapschilder aangekocht met steun van de vriendenkring en openbare en particuliere stichtingen. Topstukken zoals het Grote Boslandschap uit 1839, dat ooit in het bezit was van de Nederlandse koning Willem II, zijn teruggekeerd naar Kleef. Dit betekent dat het museum nu het grootste doek tentoonstelt dat ooit door de meester is geschilderd.