Deze editie van Beelden in Leiden wordt gecureerd door Ewa Scheifes. Met nieuw werk van kunstenaars Mélanie Corre, Layla Gijsen, Sunhyo Mast, Hala Namer, Bas Ruis, Klaartje van Essen en Nataliya Zuban.
Herinneringen voor morgen vertrekt vanuit het besef dat we leven in een tijd van overgang. Bekende verhalen verschuiven en nieuwe perspectieven zijn nog in ontwikkeling. Onder de oppervlakte liggen kleine structuren, zaadjes en ideeën die vaak onzichtbaar blijven. De kunstenaars vergroten met hun werken deze uit: wat klein en verborgen is, wordt zichtbaar en vormt het startpunt voor nieuwe beelden.
In 2026 verandert de Hooglandse Kerkgracht gedurende twaalf weken in een plek waar toekomst en verbeelding centraal staan. De tentoonstelling Herinneringen voor Morgen onderzoekt hoe we leven in een tijd waarin oude verhalen hun werking verliezen en nieuwe verhalen zich nog nauwelijks hebben gevormd.
Beeld: Persbericht Beelden in Leiden