Dit jaar vindt het Kinderboekenweekproject van WG Kunst plaats van zaterdag 5 september t/m zondag 1 november 2026, met het werk van Charlotte Dematons.
Het thema van de Kinderboekenweek SPOT AAN! biedt een geweldige gelegenheid om kinderen op een speelse en creatieve manier kennis te laten maken met het werk van Charlotte Dematons, gelauwerd kinderboekenillustrator/tekenaar. Tegelijkertijd krijgen de kinderen een stimulans om te lezen, (goed) te kijken, verhalen te ontdekken en zelf verhalen te maken.
In de tentoonstelling ‘Kijk maar eens goed!’ wordt origineel werk van Dematons getoond. Zij maakt ter plekke in WG Kunst enkele muurschilderingen, o.a. van een theatertribune. De stoelen zijn nog leeg. Bezoekers kunnen een portret van zichzelf maken en dit op een van de stoelen plakken. Zo kan de tentoonstelling als een theatervoorstelling worden bekeken. Door de portretten van de bezoekers op de stoelen wordt het publiek onderdeel van de presentatie.
Charlotte Dematons heeft een veelzijdig oeuvre aan illustraties en prentenboeken op haar naam staan. Zij is een meester in het uitwerken van details. Zij heeft met heel veel schrijvers samengewerkt en zelf prentenboeken gemaakt. Uit al haar illustraties kiest WG Kunst in overleg met Dematons een groot aantal tekeningen die het thema van de Kinderboekenweek ‘Spot aan!’ verbeelden.
Opening: zaterdag 5 september 17.00-19.00 uur
tentoonstellingsperiode zaterdag 5 september t/m zondag 1 november 2026
Dagelijks geopend van 13.00-17.00 uur, maandag gesloten