Nieuws
Hieronder leest u het laatste nieuws uit binnen- en buitenland.
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet terug naar Joodse gemeenschap
Nederland kan een principiële stap zetten in de omgang met roofkunst uit de Tweede Wereldoorlog. Kunst en huisraad die van Joden werden geroofd en waarvan de rechtmatige eigenaren niet meer te achterhalen zijn, moeten volgens de Commissie Verweesde Joodse Roofkunst worden overgedragen aan de Joodse gemeenschap. Onder leiding van Lodewijk Asscher adviseert de commissie bovendien om de collectie blijvend zichtbaar te maken via tentoonstellingen en andere activiteiten. Als het advies wordt opgevolgd, is Nederland het eerste land dat een expliciete bestemming kiest voor deze zogenoemde verweesde roofkunst.
Tip van de week
Lees hieronder de nieuwste tip van de week.
Mythische monsters op pad in het Rijksmuseum van Oudheden
Op zoek naar een familietip voor de meivakantie? ‘Monsters en mythische wezens’ in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden biedt een toegankelijke kennismaking met de mythologie van de oudheid. Van de monsterlijke Medusa met haar slangenharen tot Huwawa, een reus uit de Mesopotamische mythologie – in elke zaal staan enkele figuren centraal, uitgewerkt in illustraties, spellen en archeologische objecten.
Recensie
Lees hieronder de nieuwste recensie.
Who’s that girl? – Portret van een meisje in het blauw in het Frans Hals Museum
In het Frans Hals Museum komt in een focuspresentatie een zeldzame familieopstelling tot stand: het beroemde Portret van een meisje in het blauw van Johannes Verspronck hangt er tijdelijk naast de portretten van haar vermoedelijke ouders. De drie schilderijen worden al eeuwen met elkaar in verband gebracht, maar wie de geportretteerden zijn, is niet duidelijk.
Columns
Lees hieronder de nieuwste column.
Column Pauline Broekema – Feilloze keuken
Als columnist van Museumtijdschrift deelt Pauline Broekema in elk nummer haar persoonlijke kunstobservaties. In deze column, uit nr 2 • 2026, staat de Bruynzeelkeuken van Piet Zwart centraal, een typisch voorbeeld van de Nederlandse ontwerptraditie. De keuken is in het Kunstmuseum Den Haag te zien, maar ook in het appartement van haar vriendin.
Video’s
Bekijk hieronder de nieuwste video.
Aflevering 11: Mick La Rock
Ga mee op pad met Mick La Rock door Amsterdam-Zuidoost oftewel de Bijlmer, het landschap waaraan zij haar hart heeft verloren.