Via een parcours van driehonderd werken, tentoongesteld in de gehele bovenste galerij, wordt de bezoeker uitgenodigd om van de schaduw naar het licht te gaan. Hij zal een kijkje achter de schermen van het museum nemen aan de hand van twee grote, elkaar doorkruisende en verweven thema’s: de herontdekking van de collecties en de werkwijze van musea.

Zo toont het bezoeksparcours de omvang van de Luikse collecties, of het nu gaat om meesterwerken, maar vooral om werken die bij het grote publiek onbekend zijn of zelden worden tentoongesteld. Deze onbekende werken, die vanuit de depots in het licht van de wandrekken worden getoond, vormen een bezoeksroute gewijd aan de museumberoepen. Ze illustreren de werking van het museum, verkennen de kunstwereld en geven een gedetailleerd beeld van de ins en outs ervan.

De verschillende secties behandelen achtereenvolgens restauraties, fysisch-chemische onderzoeken, conservering in de depots, de opbouw van de collectie, onderzoek en ontdekkingen, samenwerkingen en partners, en ten slotte publieksbemiddeling. Leuke anekdotes en uitleg over de werken luisteren de rondleiding op, die eindigt met een wandeling door de beeldentuin in de glazen hal van het museum.

Om deze reis vast te leggen, zal een rijk geïllustreerde catalogus alle werken bevatten die in de periode 2016-2026 aan de collectie zijn toegevoegd. Sommige van deze schenkingen, legaten, aankopen en bruiklenen gaan vergezeld van een toegankelijke toelichting.

Of u nu een doorgewinterde liefhebber, nieuwsgierige toeschouwer, beginner of deskundige bent: mis dit zomerevenement niet. Iedereen zal iets te leren, te ontdekken en zich te verwonderen vinden in de schijnwerpers van een collectie.

Meer dan een retrospectief, wil dit jubileum een open, feestelijk en voor iedereen toegankelijk moment zijn. Ontmoetingen, animaties en concerten zullen deze zomer ritme geven en iedereen uitnodigen om La Boverie en haar collecties te (her)ontdekken.

Beeld: Emile Claus, Le vieux jardinier, vers 1886 © La Boverie, Ville de Liège