Op 15 augustus 1945 capituleerde Japan en kwam er een einde aan de Tweede Wereldoorlog in Azië. Jaarlijks worden op deze dag de slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië herdacht. In 2025 vond in Harderwijk voor het eerst een lokale herdenkingsbijeenkomst plaats; dit jaar krijgt die een vervolg.
Expositie Stadsmuseum Harderwijk
Rondom deze herdenking organiseert de Stichting Indische Harderwijkers een expositie in Stadsmuseum Harderwijk. De tentoonstelling vertelt het verhaal van de periode rond de bevrijding van Nederlands-Indië en de jaren daarna, toen veel Indische Nederlanders noodgedwongen hun vertrouwde omgeving verlieten en naar Nederland kwamen.
Ook Harderwijk kreeg nieuwe inwoners uit voormalig Nederlands-Indië. Zo werd de wijk Tinnegieter mede gebouwd om hen te huisvesten. Aan de hand van persoonlijke verhalen, foto’s en bijzondere objecten uit onder meer Museum Bronbeek en particuliere collecties uit Harderwijk brengt de expositie deze geschiedenis dichterbij.
Expositie Stadsmuseum Harderwijk
13 augustus t/m 13 september 2026
Gratis toegang
Herdenkingsbijeenkomst 15 augustus 1945
Zaterdag 15 augustus 2026
Kerkelijk Centrum De Regenboog
Biezenplein 1, Harderwijk
Aanmelden via: www.1508harderwijk.nl