In deze presentatie in het Kunstdepot zie je hoe Charles Eyck (1897–1983) zich in de jaren ’50 ontwikkelt van een lyrisch-barok kunstenaar tot een modernist met een expressieve beeldtaal.

Rond 1952 voltrekt zich in het werk van Charles Eyck een behoorlijke stijlverandering, die deels samenvalt met zijn verblijf op Curaçao (1952-1953). Hij stapt over van zijn verhalende, lyrisch-barokke stijl naar een meer modernistische, expressieve beeldtaal. Na de Tweede Wereldoorlog doet de abstractie zijn intrede in de kunstwereld, maar Eyck blijft figuratief werken. Hij kijkt voor nieuwe uitdrukkingsvormen vooral naar de kubistische lijnvoeringen van Picasso en de beeldtaal van de Expressionisten: kleurvlakken, weinig diepte en gestileerde figuren in een opzettelijk eenvoudige stijl.

Het verschil is duidelijk te zien in de twee portretten van zijn dochter Anne-Margit, die de bijnaam ‘Bimba’ had: het werk uit 1939 is heel anders van stijl en uitstraling dan het schilderij ‘Meisje met kat’ uit 1956.