Welke plek in Maastricht ligt jou nauw aan het hart? Een straat waar je als kind speelde, de plek van je eerste liefde, een verdwenen stukje stad of dat ene uitzicht over de Maas dat altijd als thuiskomen voelt?
In Aon ’t Hart Gelege staat Maastricht centraal. Kunstenaars legden de stad door de jaren heen vast zoals zij haar zagen en beleefden. Zo zie je Maastricht door de ogen van bekende Maastrichtse kunstenaars zoals Henri Jonas, Guillaume Eberhard, Jan Bakhoven, Jos Narinx en Chrit Rousseau. Van het Vrijthof en de Maas tot verdwenen en soms bijna vergeten plekken. Hun schilderijen vertellen niet alleen hoe Maastricht er zo’n honderd jaar geleden uitzag, maar ook hoe mensen er woonden, werkten, feestvierden en moeilijke tijden samen doorstonden.
De tentoonstelling gaat over méér dan schilderkunst
Achter ieder werk kan een persoonlijk verhaal schuilgaan. Een herinnering, een familiegeschiedenis of een plek die voor iemand een bijzondere betekenis heeft. Daarom zijn in de tentoonstelling werken uit museale collecties te zien naast schilderijen die bij Maastrichtenaren thuis aan de muur hangen. Ook het Maastricht van nu krijgt een plek. Hedendaagse kunstenaars én nieuwe talenten die deelnamen aan de Open Call laten zien welke plekken in Maastricht hen vandaag de dag raken. Zo komen verschillende generaties kunstenaars, het Maastricht van toen en het Maastricht van nu samen.
Door de ogen van kunstenaars en stadsgenoten ontdek je hoeveel verhalen er in één stad verborgen liggen.
En wat is jouw verhaal?
Aon ’t Hart Gelege groeit tijdens de tentoonstelling verder. Ook jouw herinnering aan Maastricht kan onderdeel worden van het verhaal. Welke plek ligt jou nauw aan het hart? Welke herinnering wil jij bewaren en doorgeven?
Deel jouw verhaal met ons en voeg jouw herinnering toe aan de groeiende verhaallijn in de tentoonstelling. Zo bouwen we samen aan een verzameling verhalen van en over Maastricht.
Kom kijken, herkennen en herinneren. En laat jouw verhaal onderdeel worden van Aon ’t Hart Gelege.